10.decembrī 14.00 Prozas lasījumu diskusija "Mazās valodas rakstnieku izaicinājumi"

Ievietoja: herta | Dec 06, 2016

10.decembrī 14.00 sadarbībā ar festivālu "Prozas lasījumi" Literārās Akadēmijas studijā notiksi diskusija "Vai Tu mani dzirdi? Mazās valodas rakstnieku izaicinājumi".

Diskusiju vasīs: Jayde Thomas Will, piedalīsies: Clare Azzopardi (Malta) un Jasmin B. Frelih (Slovēnija).

Par autoriem:
Clare Azzopardi (Malta). Klēra Azopardi ir pasniedzēja Maltas univeristātē un raksta gan pieagušajiem, gan bērniem. Viņa ir saņēmusi vairākas literarās balvas, un ir redaktore izdevniecībā Merlin Publishers. Viņas darbi ir tulkoti un izdoti dažādās valstīs. Klēra ir iekļauta starptautiskā tīkla Literatūra pāri robežām (Literature Across frontiers) veidotajā 10 autoru sarakstā - Jaunās Balsis (New Voices).

Jasmin B. Frelih (Slovēnija). Žasmīns ir rakstnieks no Slovēnijas, kurš saņēmis Eiropas Savienības balvu literatūrā. Viņa pirmā grāmata tika publicēta 2013.gadā un autors tika nominēts spilgtākās debijas balvai literatūrā. Viņa īsie stāsti, esejas un tulkojumi ir publicēti Slovēnijas lielākajos literatūras medijos. Žasmīns ir literārais redaktors Slovēnijas žurnālā I.D.I.O.T. Festivālā lasīs fragment no īsā stāsa, ko viņš sarakstīja esot rezidencē Starptautiskajā rakstnieku un tulkotāju mājā Ventspilī.

Abi šie autori pārstāv Eiropas "mazās valodas", kas pateicoties Eiropas līmeņa atzinībai ir "sadzirdēti" plašākā mērogā. Diskusijā aicināsim abus autorus runāt par viņu iedvesmu sākt rakstīt, par to, kādu iespaidu uz viņu kā rakstnieku dzīvi ir atstājusi Eiropas līmeņa atzinības iegūšana, un vai "balvas" ir galvenais kritērijs, lai "mazas valodas" rakstnieki tiktu sadzirdēti Eiropā.

 

Diskusija notiks angļu valodā.

Ieeja bez maksas.

top